مد و لباس

دورس چیست؟

دورس : پارچه و لباس

در این نوشتار به معرفی پارچه دورس می‌پردازیم. البته از این واژه برای نامگذاری لباسهایی که از این نوع پارچه تهیه می‌شوند نیز به استفاده می‌شود. برای درک بهتر نوع این پارچه شما را به یاد گرم‌کن‌های ورزشی می‌اندازیم که همه ما تجربه پوشیدن آنها را داشته‌ایم…

 

دورس :: لباس و پارچه مناسب پائیز و زمستان

در فصل تابستان و زمستان برای ما چالشی در انتخاب لباس وجود ندارد چرا که گرما و سرما در این فصول به اوج خود می‌رسد و کافی است در تابستان لباسهایی با پارچه نازک و در فصل زمستان از لباس‌های بافتنی و پلیمری استفاده کنید. اما نوبت به فصل پائیز و بهار که می‌رسد انتخاب نوع لباس از حساسیت بیشتری برخوردار می‌شود. چرا که در این فصول هوا نسبتا معتدل است و لباسی که انتخاب می‌کنیم هم باید بدن ما را در برابر نسیم خنک بهار و پائیز گرم نگه دارد و هم باعث گرم شدن بیش از حد بدن نشود. در این میان انتخاب لباسهایی که از پارچه دورس تهیه شده‌اند انتخاب درستی به نظر می‌رسد.

 

دورس لباس است یا پارچه؟

دورس نوعی پارچه نسبتا ضخیم است که برای تهیه لباسهای نسبتا گرم پائیزی و بهاری از آنها استفاده می‌شود. این نوع پارچه از تار و پود دونخی و سه نخی تشکیل می‌شود که 70 درصد نخ‌های آن از پلی استر و 30 درصد از پنبه می‌باشد.

از نام «دورس» هم برای نامگذاری این نوع پارچه استفاده می‌شود و هم برای نامگذاری لباس‌هایی که از این نوع پارچه تهیه می‌شوند. این نحوه نامگذاری نوعی مجاز است.

از این نوع پارچه برای تهیه انواع لباسهای ورزشی، گرم‌کن، شلوار بچه‌گانه، زیرشلواری، اسلش، پیراهن پائیزه و بهاره استفاده می‌شود.

گاهی اوقات مشتریان به درستی متوجه تفاوت لباس دورس با سایر محصولاتی نظیر سویشرت و هودی و … نمی‌شوند. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به مقاله‌های موجود در بخش انتهایی این مطلب مراجعه کنید.

برای مشاهده محصولات «دورس» پولپو اینجا کلیک کنید.

 

جهت مطالعه بیشتر:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.