راهنمای خرید

راهنمای انتخاب کت و شلوار

انتخاب کت و شلوار : راهنمای انتخاب

پوشیدن کت و شلوار شیک و مناسب با قد و سایز برای آقایان بسیار مهم است. توجه به جنس کت و شلوار، تعداد دکمه‌های کت، چاک دار بودن و یا بدون چاک بودن کت، کوتاه و بلند بودن کت و نوع انتخاب یقه مناسب برای کت از جمله مولفه‌هایی است که همواره در هنگام خرید کت و شلوار، برای آقایان حائز اهمیت است و به آن توجه می‌کنند. بنابراین اگر قصد خرید کت و شلوار مناسب با قد و سایز خود دارید، با مطلب ما تا انتها همراه باشید. ما می‌توانیم راهنمای مناسبی برای انتخاب کت و شلوار شما باشیم.

انتخاب کت و شلوار: مناسب قد و سایز

اگر فردی قد بلند و یا قد کوتاه هستید، توجه داشته باشید که چه کت و شلواری را انتخاب می‌کنید. افرادی که بالاتنه بلند دارند توجه داشته باشند که بهتر از کت های کوتاه استفاده کنند. زیرا اگر از کت های بلند استفاده کنند، بالاتنه آنها بلندتر و پاهای آنها کوتاه‌تر به نظر می‌رسد.

اما اگر فردی قد کوتاه هستید. بهتر است از کت‌هایی استفاده کنید که دارای خطوط راه راه هستند زیرا باعث می‌شود قد شما بلندتر به نظر برسد. ضمنا یادتان باشد که از کت و شلوار یکرنگ استفاده کنید. یعنی کت رنگ قهوه ای نباشد و شلوار رنگ کرم. این هارمونی رنگ باعث می‌شود شما کوتاه‌تر به نظر برسید.

اگر فردی چاق و قد بلند هستید، توجه داشتید که از رنگ‌های تیره استفاده کنید زیرا باعث می‌شود شما لاغرتر به نظر برسید. از کت‌هایی که در پشت کت دو چاک دارد استفاده نکنید زیرا شما را هیکلی‌تر نمایش می‌دهد.

تعداد دکمه در انتخاب کت و شلوار

در هنگام خرید کت و شلوار به تعداد دکمه‌های کت توجه داشته باشید. معمولا کت های دو دکمه برای مجالس رسمی‌تر استفاده می‌شود. اگر فردی قد بلند هستید حتما از کت دو دکمه استفاده کنید. معمولا ایرانی ها از کت های سه دکمه استفاده می‌کنند.

رنگ تیره در هنگام خرید کت و شلوار

اگر قصد خرید کت و شلوار برای مجلس دارید، بهتر است کت و شلوار با رنگ تیره انتخاب کنید. زیرا انتخاب کت و شلوار با رنگ های تیره‌ای مانند خاکستری و مشکی باعث می‌شود در یک مجلس بدرخشید. البته توجه داشته باشید که کت و شلوار شما ساده و بدون طرح باشد. زیرا کت و شلوارهای چهارخانه برای مجالس مناسب نیستند.

خرید کت و شلوار: جنس پارچه

اگر قصد دارید برای مجلس کت و شلواری تهیه نمایید بهتر است جنس پشمی انتخاب کنید. معمولا کت های صد در صد پشمی در مجالس استفاده می‌شوند. اما کت و شلوارهایی با جنس کتان برای مهمانی‌ها و مجالس غیر رسمی بکار می‌روند و برای مجالس رسمی کاربردی ندارند.

استاندارد بودن کت و شلوار

کت و شلوار باید متناسب با قد بالاتنه، سرشانه‌ها، قد دست، دور سینه و دور کمر شما باشد. آستین پیراهن شما باید یک تا یک و نیم سانت از آستین کت بیرون باشد. دقیقا سایز خود را انتخاب کنید، کت باید براحتی به تن رود و دکمه‌های آن بسته شود. دقت کنید که سرشانه‌ها دقیقا با سرشانه‌های شما یکی باشد. نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.