مد و لباس

تیپ لشی و بگی و تفاوت آنها

تیپ لشی و بگی

حتما برای شما هم پیش آمده که در جامعه جوانانی را با تیپ‌هایی متفاوت از دیگران می‌بینید. مثلا لباسهایی بلند و گشاد و چند برابر سایز خودشان پوشیده‌اند. احتمالا ممکن است اصطلاح لباس بگی، شلوار بگی، تیپ بگی و یا تیپ لشی را نیز شنیده باشید. بنابراین به این نتیجه می‌رسید که تیپ و لباس این جوانانِ متفاوت از دیگران ممکن است تیپ لشی و یا بگی باشد. با مطلب ما همراه باشید تا شما را با تیپ لشی و بگی و تفاوت این دو تیپ آشنا کنیم.

 

تیپ بگی: تولد لباس بگی

تیپ بگی

شلوار بگی و تیپ بگی از دهه 80 میلادی در آمریکا ورود پیدا کرد. دلیل ظهور این تیپ و لباس خاص، نارضایتی جوانان سیاه پوست از بی‌توجهی، انزوا و دیده نشدن بود. به همین دلیل تصمیم گرفتند از لباسهایی استفاده کنند که باعث دیده شدن آنها در جامعه شود. لباسهای گشاد و بزرگتر از سایز خود، کفشهای بسکتبالی و اورسایز با زنجیر‌های بزرگ در گردن و در نهایت با ظاهری متفاوت.

اما پس از گذشت چند دهه، این تیپ تنها محدود به جوانان سیاه پوست نشد. رواج یافت و امروزه در همه جوامع با هر رنگ پوستی و با هر ملیتی، معمولا جوانانی پیدا می‌شوند که طرفدار این تیپ خاص باشند.

 

تیپ بگی: شلوار بگی

اصطلاح شلوار بگی، عنوانی است که مانند بسیاری از عناوین دیگر رایج و به تثبیت رسیده است. در ابتدا ظاهر شلوارهای بگی به این صورت بود که چند جیب بزرگ، بلند، گشاد و با فاق بلند داشته‌اند. اما با گذشت زمان این ظاهر برای شلوارهای بگی تغییر کرد و در حال حاضر به هر شلواری که گشاد و بلند بوده و فاق بلند داشته باشد شلوار بگی می‌گویند و مردم دیگر ظاهر قدیمی شلوار بگی را به خاطر نمی‌آورند. تیپ بگی معمولا شبیه به لباسهای هیپ هاپ است.

 

تیپ لشی: لباس لش

تیپ لشی

لباس لش یا تیپ لش به لباسهای آزاد، گشاد و بلندی گفته می‌شود که معمولا چند سایز بزرگتر از سایز افراد است. این عنوان یک نوع استایل است. صفتی است که به سبک خاصی از پوشش جوانان نسبت داده شده است.

حتی به استایل‌هایی مانند هیپ هاپ، پانک و گوتیک، لش نیز گفته می‌شود.

 

تیپ لشی و بگی : تفاوتها

ممکن است در نگاه اول بتوان اینگونه گفت که تیپ لش و بگی تفاوتی با یکدیگر ندارند. زیرا هر دو دارای لباسهای گشاد و بلند و آزاد هستند. اما به نظر می‌رسد در تیپ و لباس لش، نوعی ساختارشکنی و ضد اجتماعی بودن مشاهده می‌شود. و به نظر می‌رسد در تیپ بگی با تغییراتی که در سالهای اخیر داشته به نوعی اندکی نظم بیشتری نسبت به لش وجود دارد. امروزه بسیاری از سلبریتی‌ها در سراسر دنیا از تیپهای لش و بگی استفاده می‌کنند. آزادی و بزرگ بودن سایز در لباس لش بسیار بیشتر از تیپ بگی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.